autochodura

.

Děláme věci opravdu pořádně..
Firma Autochodura s.r.o. poskytuje své služby od roku 1999. Za odměnu dostala možnost nasbírat zkušenosti, z kterých nyní čerpá ku prospěchu všech zákazníků.
Díky dlouholeté tradici si vybudovala širokou škálu pravidelných zákazníků z řad soukromých osob i společností, které se bez rozmýšlení vždy obrací na nás.

  • tree() was called without $idr, probably unspecified some tag

Test tlumičů

 

Test tlumičů

Stav tlumičů pérování vašeho vozidla ovlivňuje nemalou měrou jak životnost automobilu a jeho součástí, tak i bezpečnost jízdy. Je tedy důležité nepodceňovat pravidelné testování tlumičů, které může včas odhalit všechny závady, a předejít tak nákladným opravám i nebezpečným dopravním situacím. Testování tlumičů se doporučuje provádět po ujet každých 20 000 km.

Proč věnovat pozornost opotřebení tlumičů?

  • Tlumiče zajišťují plynulý kontakt kola s povrchem vozovky.
  • Stav tlumičů má vliv na spotřebu paliva a opotřebení dalších součástí podvozku včetně pneumatik.
  • Tlumiče se rovněž podílejí na správné směrové stabilitě vozidla při jízdě.
  • Špatné tlumiče mohou výrazně prodloužit brzdnou dráhu vozidla.

Z uvedených důvodů je zřejmé, že test tlumičů je z hlediska bezpečnosti i životnosti vozidla velmi důležitým, a bohužel často podceňovaným úkonem. Přitom jde jen o pár minut času a pár desítek korun, které „obětujete" pro bezpečnost sebe i svých blízkých. A jak na testování tlumičů?

Testování tlumičů na špičkové testovací lince Hofmann

Špičková testovací linka Hofmann

V Autochodura s.r.o. provedeme spolehlivý test tlumičů na profesionální testovací lince značky Hofmann, která je celosvětově známá a uznávaná pro svou prvotřídní kvalitu. Na tomto přístroji se kromě přesného testování tlumičů provádí také testování brzd a kontrola geometrie náprav.

Testování tlumičů na tomto přístroji je velmi přesné, neboť se tlumiče neměří pouhou optikou, ale měří se skutečný vektor dráhy každého kola! Sbíhavost je měřena za pohybu vozidla, kdy jsou veškeré vlivy posuzovány ve zcela reálných podmínkách. Test tlumičů je otázkou několika minut a není při něm potřeba demontovat tlumiče. Testování tlumičů na profesionální lince Hofmann pomůže včas odhalit sníženou funkci tlumičů, a tím nejen ušetřit nemalé peníze, ale hlavně eliminovat riziko nebezpečné jízdy.

Kromě testování tlumičů lze na této lince otestovat i brzdy. Test brzd odhalí nesouměrnost brzdového účinku, která může mít za následek nebezpečný smyk při brždění.

Samozřejmostí po absolvování testu je i předání protokolu s grafickým zobrazením účinnosti tlumičů a brzd, a v případě vadných částí i profesionální výměna/oprava či doporučení dalšího postupu.

Běžná cena testování tlumičů na stejné úrovni je 350 Kč, my vám však nabízíme test tlumičů za pouhých 199 Kč vč. DPH!!!